Как се прави изкуство с малко разходи и много творчество?

Лайфстайл

Ето ни отново след рекламите… Оппа, в грешното предаване съм, съжалявам! Та, докъде бяхме стигнали? А, да бе, вярно… Горе си пише! Добре дошли отново, читатели, приятели, мисля че няма значение как ви наричам, защото така или иначе тези думи май ги четат предимно моите приятели… Ако се изсмяхте на това, не го правете повече – опитвам се да изградя аудитория тук! Знаете ли колко е трудно, д***а м*** ** стара! *** **** ***** *** ***** д***а! Окей, дишай… Дишай… Успокой се…

Хвана ме малка нервна криза, но всичко е наред. Тук сме днес, за да споделя с вас малкото опит, който, като млад и амбициран творец, имам в правенето на изкуство. Ще ви дам десет полезни съвета за това, как се прави изкуство с минимални финансови разходи и максимални творчески усилия.

Правя това понеже, бъдейки наивният псевдоинтелектуалец, който съм, смятам, че е важно повече хора да творят. Изкуството е страхотен начин за човек да бори психически проблеми. То дава дистанция на страдащия. Отразявайки ситуацията и състоянието му обратно към него, то му помага да направи цялостна преоценка на себе си и реалността…

А, дори и да смятате, че нямате нужда от изкуство, за да бъдете психически стабилни, следващите десет съвета са точно толкова приложими в контекста на каквато и да е организирана групова дейност. Приятно четене!

10. Изградете ясна и проста идея (от най-простите)

Кратко, ясно и смислено. Не се втурвайте в твърде дълбоки философски размишления и сложни за постигане цели. Трябва, все пак, идеята да може да се преведе лесно от света на идеите към реалния…

9. Създайте план за реализация на проекта/ 8. Дръжте плана гъвкав!

Хубаво е човек да има план за действие, който да следва, така че направете си такъв. Оттам насетне, това което трябва да знаете е, че планът в 99 на 100 от случаите ще претърпи някакви промени в хода на реализация… Това е напълно нормално. Творим в хаоса, което ще рече, че реалността постоянно се променя около нас, докато го правим.

По-добре е да съумеем да бъдем интуитивни и да се нагаждаме към промените, обръщайки ги в наша полза, отколкото да стискаме безкомпромисно идеята си. В крайна сметка, тя е точно това – идея, а не реалност. Тук влизаме в препратка към това, което казах в Съвет №10, а именно – необходим е известен „превод“.

7. Впрегнете целия си личен ресурс, всички възможни подръчни материали

Тъй като проектът ви е самодеен, или поне самодеен от части, вие трябва да оползотворите всичко, което имате на една ръка разстояние в този конкретен момент. Бъдете изобретателни и намерете нови полезни приложения на вещи, иначе имащи съвършено други предназначения.

Бъдете дори доктор Франкенщайн – изобретете си това, от което имате нужда, ползвайки стари, вече непотребни или счупени вещи, части вещи, каквото хванете! Лепило, гафер, тиксо или дори игла и конец най-вероятно ще бъдат необходими…

Пълния списък с 10 полезни съвета за DIY (самодейно) изкуство вижте в електронното списание © 10-те най.

Мъжката зона